Коефициентите за Златни Прогнози се взимат от ТОЗИ САЙТ
Суонзи започна силно първенството и феновете се надяват отново да се върнат във Висшата Лига,почнаха с две победи над Престън и Шефилд и през седмицата направиха 2-2 с Лиидс и успяха да измъкнат първи точки от Лиидс. Още е едва 4ти кръг и тази година изглежда,че ще е доста интересно и трудно на всички отбори заради дългият изтощителен сезон. Представиха се много добре срещу Лиидс успяха да ги изненадат на няколко пъти,можеха и да ги победят,но късмета не бе на тяхна страна. Бристол Сити направиха трудно начало,но последният кръг наддигра като гост КПР с 0-3 и вече имат победа,която ще помогне на отбора от психическа гледна точка. Добра новина за треньора на гостите е,че нападателите им са в добра форма и засега демонстрират добър синхрон , новото попълнение Вайман от Дерби е с 4 гола от 4 мача.
Суонзи се разделиха с много ценни играчи и все повече и повече ще се усеща според мен, Фернандез (защитник) избра Нюкясъл , братята Аю също бяха дадени под наем, Clucas , Mesa , Fabianski. Все качествени играчи,но е нормално да се разделят с някои,понеже всеки иска да се развива в топ първенствата. За Бристол може би Риид е най-сериозното име ,което напусна ,но Вайман засега се справя добре в предни позиции. За гостите Famara Diedhiou (fw) е наказан и ще отсъства днес , най-вероятно Бристол ще разчита на същият отбор с който излязоха срещу КПР. Лебедите ще бъдат без титулярният си вратар Нордфелт и Уилфред Бони (нападател) ,който се очаква да е полезен като се върне , той загуби формата си след като бе лутан от Ман.Сити като резерва наляво надясно,но това е добра възможност за него да набере самочувствие след като преодолее дългата си контузия. Суонзи и Бристол не са се срещали повече от 7 години ,но в миналото Бристол създаваше доста проблеми на лебедите и имат 4 победи от общо 14 срещи. Но това е само една статистика назад във времето и днес определено мачът ще е различен , опасно е да залагам на тази среща,но ще рискувам.
Очаквам защитата на Суонзи да се издъни тези кръгове, много е надценена според мен и това ще си проличи , допускат грешки и Греъм Потър има много да работи за да достигне крайната цел на отбора топ 6 в края на първенството. Бристол са коварен тим,очаквам да са в средата на таблицата да играят без напрежение и като им се получи играта могат да наранят по-качествените тимове. Мачът ще е предпазлив ,но това което забелязах последните срещи в отбора на Суонзи е пространството ,което оставят в защитен план в дълбочина. Това е добре за Бристол ,имат опасни крила ,а и Вайман се движи доста и търси топката и определено с такива пасове зад бековете им се отваря пространство и оттам вече могат да дойдат опасни положения. За мен има добри шансове днес Бристол да се поздравят с втора победа,а Суонзи да загуби за пръв път в първенството. Гостите показаха,че може да създава положения и то доста,а и на Суонзи им е време да се пропукат , прегледах няколко анализа в англииските сайтове и там очакват Суонзи да наддиграе лесно Бристол,но се надявам да са в грешка.
Прогноза: Бристол Сити @ 3,40
Последвай ни