Порто - Леверкузен ...

Notifications
Clear all

[ПЕЧЕЛИ] Порто - Леверкузен (04.10.2022г; 22:00ч)

The Emperor
(@the-emperor)
Почетен Типстър
Регистриран: преди 2 години
Статии: 393
Автор на темата  

Прогноза: 1

Коефициент: 2,10

Първенство: Шампионска лига - най-интересната група

Анализ:

Порто започнаха с две загуби този сезон, което не си спомням някога да е било, но вероятно е било. Загуба в 11' на добавеното време на дюшеците там и смразяваща тиража загуба с 0:4 от Брюж у дома. При всички случаи е крайно нетипично за единственият отбор, който разсича статуквото на топ 3 първенствата и Байерн Мюнхен в Шампионска лига. Това е единственият отбор извън споманатите, който е печелил Шампионска лига този век. През 2004г побеждават на финала Монако. Нещо повече. Трябва да се върнем до 1997г за да видим титла на Дортмунд (отбор от Германия!) и до 1995г, за да видим титла на Аякс. Аз Порто ги наричам тихият доминант на Шампионска лига, заради фактът, че тотално доминират родната си лига и редовно участват в ШЛ дори като втори, ако някога се случи. Не съм проверявал, но ми се струва, че са участвали по-често от Милан, Интер, Арсенал, Челси, Манчестър Юн., Севиля и прочее. Освен това са един от отборите, които най-често преминават групите. Не съм я ровил и тази статистика, но съм убеден, че извън топ 3 първенствата и Байерн са едни от най-редовните в следгруповите фази. Отбор, който много харесвам и който ми е носил много пари. Затова смятам, че в тази, макар и толкова трудна група, няма да останат капо и ще се борят до край за място по Европата и на пролет и смятам, че не са по-лош отбор от Брюж и Леверкузен, та си е доста вероятно, въпреки лошият старт. След международната пауза ясно показаха, че онази им форма вече е преборена и започнаха с победа с 4:1 срещу силен отбор, какъвто е Брага. Между другото, за мен Брага е отбор, който кореспондира със стила на игра на Леверкузен. Та да ги видим и тях.

Аспирина започнаха с минимална загуба в Белгия и късна победа над дюшеците. Случайно прочетох, че са отборът създал най-много положения в ШЛ до тук този сезон. ОК. На пръв прочит си казваш "Мале, тези летят отпред!". Да, но това говори за разкрепостена игра и удобна както да вкара много, така и да допусне много. Победят ли и днес, един от противниците им в рупата ще може да се брои за отпаднал.

Този мач не е до сравняване на качества. Днес ще бъде битка на характери. Ще бъде мач за шампионски манталитет. В тази двойка виждам само един шампион. Твърдо 1. 

Пожелавам си успех!!

Харесано от: Baiko
Цитирай
DedoTroll
(@julymorning)
Бог на Прогнозите
Регистриран: преди 4 години
Статии: 2102

Ранкинга на Порто е 22 в света , 20 в Европа и 3-ти в Португалия

Ранкинга на Леверкузен е 42 в света , 40 в Европа и 5-ти в Бундес лигата

КоментарЦитирай
The Emperor
(@the-emperor)
Почетен Типстър
Автор на темата  

@julymorning , Порто са с три титли в последните пет сезона. Не знам как е възможно да са с трети ранкинг в Португалия.

КоментарЦитирай
DedoTroll
(@julymorning)
Бог на Прогнозите

Ранкинга не е за само 5 сезона..Мога да цитирам и точките но Порто са СЛЕД Бенфика и Спортинг , макар с малка разлика

КоментарЦитирай
DedoTroll
(@julymorning)
Бог на Прогнозите

1. Бенфика 1851 т  2. Спортинг 1804 т 3. Порто 1785 т 4. Брага 1708 т  5. Виториа Гимараеш 1493т и .т.н   Обаче Леверкузен са както виждаш 20 места зад Порто

КоментарЦитирай
The Emperor
(@the-emperor)
Почетен Типстър
Автор на темата  

@julymorning , под ранкинг разбирам нивото на отбора в последно време - година-две, а не представянето в цялата история на света. По твоята логика отборът с ранкинг номер 2 в европа трябва да е Милан, защото имаш 7 ШЛ, а Реал трябва да са с ранкинг номер 1 поне до края на века.

КоментарЦитирай
DedoTroll
(@julymorning)
Бог на Прогнозите

Е мн ясно че се има на предвид по-новата история на отборите...Ето ти за Европа 1Реал Мадрид 2Ман Сити 3Байерн Мюнхен 4Ливърпул 5Наполи 6ПСЖ 7Барселона 8Милан 9Аякс 10Арсенал    Интересното е че и световния ранкинг е доминиран отново от европейските отбори и едва на 18-та позиция се появява Палмейрас....Поздравления за успешната прогноза с добър анализ !

КоментарЦитирай
Сподели:

Виж още футболни прогнози