ЕВРО 2024 – пълна програма с мачове, телевизия, резултати и класиране за Европейското първенство по футбол в Германия.

Програма на ЕВРО 2024

  • Групова фаза: 14 юни – 26 юни 2024
  • Осминафинали: 29 юни – 2 юли 2024
  • Четвъртфинали: 5 и 6 юли 2024
  • Полуфинали: 9 и 10 юли 2024
  • Финал: 14 юли 2024

Очаквайте пълната програма по дати, часове, стадиони, телевизия и резултати за всеки мач от Европейското първенство по футбол.

Вижте: България в Квалификациите – програма и класиране

Кога е жребият?

Жребият за финалния турнир ще се състои през декември 2023 година в Хамбург след като станат ясни победителите от квалификациите.

Вижте: прогнози за Евро Квалификациите

Класиране и групи

Тук ще бъде публикувано класирането на всяка група.

Кой ще спечели ЕВРО 2024?

Фаворит за спечелване на европейската купа е домакинът Германия. Ето коефициентите на bet365 за шампион на ЕП 2024:

  • Германия – 6.50
  • Франция – 6.50
  • Англия – 8.00
  • Испания – 8.50
  • Италия – 10.00
  • Нидерландия – 12.00

Нямаш сметка в bet365? Регистрирай се СЕГА с право на начален БОНУС!

* Коефициентите са актуални към 22.03.2023 и подлежат на промяна.

Кои отбори се класират?

Германия се класира автоматично като домакин на турнира.

Още 20 места ще бъдат запълнени от първите два отбора в 10-те квалификационни групи.

Останалите 3 места ще бъдат дадени на отборите, които се представят най-добре в Лига на Нациите и които все още не са се класирали през основните квалификации.

Стадиони

Европейският шампионат ще се проведе на 10 стадиона в Германия. Това са:

  • „Олимпиащадион“ (Берлин)
  • „Алианц Арена“ (Мюнхен)
  • „Вестфаленщадион“ (Дортмунд)
  • „Ред Бул Арена“ (Лайпциг)
  • „Райненерги“ (Кьолн)
  • „Фелтинс Арена“ (Гелзенкирхен)
  • „Фолкспарк“ (Хамбург)
  • „Комерцбанк Арена“ (Франкфурт)
  • „Есприт Арена“ (Дюселдорф)
  • „Мерцедес-Бенц Арена“ (Щутгарт)

Общият капацитет за зрители на надпреварата ще бъде 2,78 милиона.

Коефициенти и залози за Евро 2024

Най-добрите онлайн букмейкъри, които предлагат топ коефициенти, залози и страхотни бонуси за Европейското първенство по футбол са:

Кога започва Европейското първенство по футбол?

Евро 2024 стартира на 14 юни 2024 година. Мачът на откриването ще се изиграе на „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Кога и къде ще се играе финалът на Евро 2024?

Турнирът се закрива на 14 юли 2024 с мачът за Европейската купа. Финалът ще се проведене на „Олимпиащадион“ в Берлин.

По коя телевизия ще дават мачовете от Евро 2024?

Очаквайте информация за българските телевизии и канали, които ще предават на живо всички мачове от Европейското първенство по футбол.

Кой е европейският шампион по футбол?

Италия е защитаващият титлата си национален отбор, след като спечели турнира през 2020 година.

Резултати от миналото Европейско първенство

Финал

ДатаСреща / СтадионРез
11.07,
22:00
ИТАЛИЯ – Англия
Уембли, Лондон
1:1
3:2 д.

Полуфинали

ДатаСреща / СтадионРез
06.07,
22:00
Италия – Испания
Уембли, Лондон
1:1
4:2 д.
07.07,
22:00
АнглияДания
Уембли, Лондон
1:1
1:0 пр.

Четвъртфинали

ДатаСреща / СтадионРез
02.07,
19:00
Швейцария – Испания
Санкт Петербург
1:1
1:3 д.
02.07,
22:00
Белгия – Италия
Алианц, Мюнхен
1:2
03.07,
19:00
Чехия – Дания
Олимпийски, Баку
1:2
03.07,
22:00
Украйна – Англия
Олимпико, Рим
0:4

Осминафинали

ДатаСреща / СтадионРез
26.06,
19:00
Уелс – Дания
Йохан Кройф, Амстердам
0:4
26.06,
22:00
Италия – Австрия
Уембли, Лондон
0:0
2:1 пр.
27.06,
19:00
Холандия – Чехия
Ференц Пушкаш, Будапеща
0:2
27.06,
22:00
Белгия – Португалия
Ла Картуха, Севиля
1:0
28.06,
19:00
Хърватия – Испания
Паркен, Копенхаген
3:3
0:2 пр.
28.06,
22:00
Франция – Швейцария
Национала, Букурещ
3:3
4:5 д.
29.06,
19:00
Англия – Германия
Уембли, Лондон
2:0
29.06,
22:00
Швеция – Украйна
Хемпдън, Глазгоу
1:1
0:1 пр.

Група A

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Италия30079
2Уелс11114
3Швейцария111-14
4Турция003-70
ДатаМач / СтадионРез
11.06,
22:00
Турция – Италия
Олимпико, Рим
0:3
12.06,
16:00
Уелс – Швейцария
Олимпийски, Баку
1:1
16.06,
19:00
Турция – Уелс
Олимпийски, Баку
0:2
16.06,
22:00
Италия – Швейцария
Олимпико, Рим
3:0
20.06,
19:00
Швейцария – Турция
Олимпийски, Баку
3:1
20.06,
19:00
Италия – Уелс
Олимпико, Рим
1:0

Група B

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Белгия30069
2Дания10213
3Финландия102-23
4Русия102-53
ДатаМач / СтадионРез
12.06,
19:00
Дания – Финландия
Паркен, Копенхаген
0:1
12.06,
22:00
Белгия – Русия
Крестовски, Ст Петербург
3:0
16.06,
16:00
Финландия – Русия
Крестовски, Ст Петербург
0:1
17.06,
19:00
Дания – Белгия
Паркен, Копенхаген
1:2
21.06,
22:00
Русия – Дания
Паркен, Копенхаген
1:4
21.06,
22:00
Финландия – Белгия
Крестовски, Ст Петербург
0:2

Група C

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Холандия30069
2Австрия20116
3Украйна102-13
4Македония003-60
ДатаМач / СтадионРез
13.06,
19:00
Австрия – Македония
Национала, Букурещ
3:1
13.06,
22:00
Холандия – Украйна
Йохан Кройф, Амстердам
3:2
17.06,
16:00
Украйна – Македония
Национала, Букурещ
2:1
17.06,
22:00
Холандия – Австрия
Йохан Кройф, Амстердам
2:0
21.06,
19:00
Украйна – Австрия
Национала, Букурещ
0:1
21.06,
19:00
Македония – Холандия
Йохан Кройф, Амстердам
0:3

Група D

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Англия21027
2Хърватия11114
3Чехия11114
4Шотландия012-41
ДатаМач / СтадионРез
13.06,
16:00
Англия – Хърватия
Уембли, Лондон
1:0
14.06,
16:00
Шотландия – Чехия
Хемпдън, Глазгоу
0:2
18.06,
19:00
Хърватия – Чехия
Хемпдън, Глазгоу
1:1
18.06,
22:00
Англия – Шотландия
Уембли, Лондон
0:0
22.06,
22:00
Чехия – Англия
Уембли, Лондон
0:1
22.06,
22:00
Хърватия – Шотландия
Хемпдън, Глазгоу
3:1

Група E

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Швеция21027
2Испания12055
3Словакия102-53
4Полша012-21
ДатаМач / СтадионРез
14.06,
19:00
Полша – Словакия
Авива, Дъблин
1:2
14.06,
21:00
Испания – Швеция
Ла Картуха, Севиля
0:0
18.06,
16:00
Швеция – Словакия
Санкт Петербург
1:0
19.06,
22:00
Испания – Полша
Ла Картуха, Севиля
1:1
23.06,
19:00
Швеция – Полша
Авива, Дъблин
3:2
23.06,
19:00
Словакия – Испания
Ла Картуха, Севиля
0:5

Група F

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Франция12015
2Германия11114
3Португалия11114
4Унгария021-32
ДатаМач / СтадионРез
15.06,
19:00
Унгария – Португалия
Пушкаш, Будапеща
0:3
15.06,
22:00
Франция – Германия
Алианц, Мюнхен
1:0
19.06,
16:00
Унгария – Франция
Пушкаш, Будапеща
1:1
19.06,
19:00
Португалия – Германия
Алианц, Мюнхен
2:4
23.06,
22:00
Португалия – Франция
Пушкаш, Будапеща
2:2
23.06,
22:00
Германия – Унгария
Алианц, Мюнхен
2:2

За 1/8-финалите се класират първите двама от всяка група. Плюс 4-те най-добри от завършилите на 3-о място.

Класиране на отборите на 3-то място

ГрупаОтборПРЗГРТ
FПортугалия111+14
DЧехия111+14
AШвейцария111-14
CУкрайна102-13
BФинландия102-23
EСловакия102-53