европейско първенство футбол - купа

Програма с мачове, телевизия, резултати и класиране за всяка група от Европейското първенство по футбол в Германия 2024.

ЕВРО 2024 Програма, Мачове и Резултати

  • Групова фаза: 14 – 26 юни 2024
  • Осминафинали: 29 юни – 2 юли
  • Четвъртфинали: 5 – 6 юли 2024
  • Полуфинали: 9 – 10 юли 2024
  • Финал: 14 юли 2024

Тук ще бъде публикувана пълната програма с дати, часове, стадиони, телевизия и резултати за всеки мач от Европейското първенство по футбол.

ВИЖТЕ ТУК програма на мачовете с дата и час още сега.

ЕВРО 2024 Групи, Отбори, Класиране

24 отбора са разпределени в 6 групи. Първите двама от всяка група се класират за плейофите.

Към момента не са ясни само 3 от участниците на ЕВРО 2024. Те ще бъдат определени през март чрез плейофите в Лига на Нациите.

Исторически момент – букмейкър стана спонсор на ЕП 2024

ГрупаОтбори и Класиране
AГермания, Шотландия, Унгария, Швейцария
виж класиране
BИспания, Хърватия, Италия, Албания
виж класиране
CСловения, Дания, Сърбия, Англия
виж класиране
DПолша/Уелс/Финландия/Естония, Нидерландия, Австрия, Франция
виж класиране
EБелгия, Словакия, Румъния, Израел/Босна/Украйна/Исландия
виж класиране
FТурция, Грузия/Люксембург/Гърция/Казахстан, Португалия, Чехия
виж класиране

Кой ще спечели ЕВРО 2024 – коефициенти

Европейска Купа
  • Англия – 4.50
  • Франция – 4.50
  • Германия – 7.00
  • Испания – 8.00
  • Португалия – 9.00
  • Белгия – 15.00
  • Нидерландия – 17.00
  • Италия – 17.00

Коефициентите за шампион на Евро 2024 са взети от сайта на bet365, актуални са към 05.12.2023, 15:00 часа и подлежат на промяна.

Стадионите на Евро 2024

Европейският шампионат ще се проведе на 10 стадиона в Германия. Това са:

  • „Олимпиащадион“ (Берлин)
  • „Алианц Арена“ (Мюнхен)
  • „Вестфаленщадион“ (Дортмунд)
  • „Ред Бул Арена“ (Лайпциг)
  • „Райненерги“ (Кьолн)
  • „Фелтинс Арена“ (Гелзенкирхен)
  • „Фолкспарк“ (Хамбург)
  • „Комерцбанк Арена“ (Франкфурт)
  • „Есприт Арена“ (Дюселдорф)
  • „Мерцедес-Бенц Арена“ (Щутгарт)

Общият капацитет за зрители на надпреварата ще бъде 2,78 милиона.

Евро 2024 – въпроси и отговори

Къде се ще се играе Евро 2024?

Домакин на Европейското първенство по футбол през 2024 година е Германия.

Кога започва Европейското първенство по футбол?

Евро 2024 стартира на 14 юни 2024 година.

Кой е откриващият мач на Европейското?

ЕП 2024 ще бъде открито с мач между домакина Германия и Шотландия, който ще се изиграе на „Алианц Арена“ в Мюнхен от 22:00 часа на 14 юни 2024.

Кога е финалът на Евро 2024?

Турнирът се закрива на 14 юли 2024 с мача за Европейската купа. Финалът ще се проведе на „Олимпиащадион“ в Берлин от 22:00 часа.

По коя телевизия ще дават мачовете от Евро 2024?

Очаквайте информация за българските телевизии и канали, които ще предават на живо всички мачове от Европейското първенство по футбол.

Кои отбори се класират за финалите на Евро 2024?

Германия се класира автоматично като домакин на турнира. Още 20 места бяха запълнени от европейските квалификации. Три места се допълват чрез Лига на Нациите от отбори, които все още не са се класирали през основните квалификации.

Кой е настоящият европейски шампион по футбол?

Италия е защитаващият титлата си национален отбор, след като спечели турнира през 2020 година.

Резултати от последното Европейско първенство

Финал

ДатаСреща / СтадионРез
11.07,
22:00
ИТАЛИЯ – Англия
Уембли, Лондон
1:1
3:2 д.

Полуфинали

ДатаСреща / СтадионРез
06.07,
22:00
Италия – Испания
Уембли, Лондон
1:1
4:2 д.
07.07,
22:00
АнглияДания
Уембли, Лондон
1:1
1:0 пр.

Четвъртфинали

ДатаСреща / СтадионРез
02.07,
19:00
Швейцария – Испания
Санкт Петербург
1:1
1:3 д.
02.07,
22:00
Белгия – Италия
Алианц, Мюнхен
1:2
03.07,
19:00
Чехия – Дания
Олимпийски, Баку
1:2
03.07,
22:00
Украйна – Англия
Олимпико, Рим
0:4

Осминафинали

ДатаСреща / СтадионРез
26.06,
19:00
Уелс – Дания
Йохан Кройф, Амстердам
0:4
26.06,
22:00
Италия – Австрия
Уембли, Лондон
0:0
2:1 пр.
27.06,
19:00
Холандия – Чехия
Ференц Пушкаш, Будапеща
0:2
27.06,
22:00
Белгия – Португалия
Ла Картуха, Севиля
1:0
28.06,
19:00
Хърватия – Испания
Паркен, Копенхаген
3:3
0:2 пр.
28.06,
22:00
Франция – Швейцария
Национала, Букурещ
3:3
4:5 д.
29.06,
19:00
Англия – Германия
Уембли, Лондон
2:0
29.06,
22:00
Швеция – Украйна
Хемпдън, Глазгоу
1:1
0:1 пр.

Група A

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Италия30079
2Уелс11114
3Швейцария111-14
4Турция003-70
ДатаМач / СтадионРез
11.06,
22:00
Турция – Италия
Олимпико, Рим
0:3
12.06,
16:00
Уелс – Швейцария
Олимпийски, Баку
1:1
16.06,
19:00
Турция – Уелс
Олимпийски, Баку
0:2
16.06,
22:00
Италия – Швейцария
Олимпико, Рим
3:0
20.06,
19:00
Швейцария – Турция
Олимпийски, Баку
3:1
20.06,
19:00
Италия – Уелс
Олимпико, Рим
1:0

Група B

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Белгия30069
2Дания10213
3Финландия102-23
4Русия102-53
ДатаМач / СтадионРез
12.06,
19:00
Дания – Финландия
Паркен, Копенхаген
0:1
12.06,
22:00
Белгия – Русия
Крестовски, Ст Петербург
3:0
16.06,
16:00
Финландия – Русия
Крестовски, Ст Петербург
0:1
17.06,
19:00
Дания – Белгия
Паркен, Копенхаген
1:2
21.06,
22:00
Русия – Дания
Паркен, Копенхаген
1:4
21.06,
22:00
Финландия – Белгия
Крестовски, Ст Петербург
0:2

Група C

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Холандия30069
2Австрия20116
3Украйна102-13
4Македония003-60
ДатаМач / СтадионРез
13.06,
19:00
Австрия – Македония
Национала, Букурещ
3:1
13.06,
22:00
Холандия – Украйна
Йохан Кройф, Амстердам
3:2
17.06,
16:00
Украйна – Македония
Национала, Букурещ
2:1
17.06,
22:00
Холандия – Австрия
Йохан Кройф, Амстердам
2:0
21.06,
19:00
Украйна – Австрия
Национала, Букурещ
0:1
21.06,
19:00
Македония – Холандия
Йохан Кройф, Амстердам
0:3

Група D

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Англия21027
2Хърватия11114
3Чехия11114
4Шотландия012-41
ДатаМач / СтадионРез
13.06,
16:00
Англия – Хърватия
Уембли, Лондон
1:0
14.06,
16:00
Шотландия – Чехия
Хемпдън, Глазгоу
0:2
18.06,
19:00
Хърватия – Чехия
Хемпдън, Глазгоу
1:1
18.06,
22:00
Англия – Шотландия
Уембли, Лондон
0:0
22.06,
22:00
Чехия – Англия
Уембли, Лондон
0:1
22.06,
22:00
Хърватия – Шотландия
Хемпдън, Глазгоу
3:1

Група E

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Швеция21027
2Испания12055
3Словакия102-53
4Полша012-21
ДатаМач / СтадионРез
14.06,
19:00
Полша – Словакия
Авива, Дъблин
1:2
14.06,
21:00
Испания – Швеция
Ла Картуха, Севиля
0:0
18.06,
16:00
Швеция – Словакия
Санкт Петербург
1:0
19.06,
22:00
Испания – Полша
Ла Картуха, Севиля
1:1
23.06,
19:00
Швеция – Полша
Авива, Дъблин
3:2
23.06,
19:00
Словакия – Испания
Ла Картуха, Севиля
0:5

Група F

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Франция12015
2Германия11114
3Португалия11114
4Унгария021-32
ДатаМач / СтадионРез
15.06,
19:00
Унгария – Португалия
Пушкаш, Будапеща
0:3
15.06,
22:00
Франция – Германия
Алианц, Мюнхен
1:0
19.06,
16:00
Унгария – Франция
Пушкаш, Будапеща
1:1
19.06,
19:00
Португалия – Германия
Алианц, Мюнхен
2:4
23.06,
22:00
Португалия – Франция
Пушкаш, Будапеща
2:2
23.06,
22:00
Германия – Унгария
Алианц, Мюнхен
2:2

За 1/8-финалите се класират първите двама от всяка група. Плюс 4-те най-добри от завършилите на 3-о място.

Класиране на отборите на 3-то място

ГрупаОтборПРЗГРТ
FПортугалия111+14
DЧехия111+14
AШвейцария111-14
CУкрайна102-13
BФинландия102-23
EСловакия102-53