европейско първенство футбол - купа

Програма с мачове, телевизия, резултати и класиране за всяка група от Европейското първенство по футбол в Германия 2024.

ЕВРО 2024 ТВ Програма, Мачове, Резултати

  • Групова фаза: 14 – 26 юни 2024
  • Осминафинали: 29 юни – 2 юли
  • Четвъртфинали: 5 – 6 юли 2024
  • Полуфинали: 9 – 10 юли 2024
  • Финал: 14 юли 2024

За прогнози с точен резултат и коефициенти за всяка среща от турнира посетете:

ГРУПОВА ФАЗА

14.06.2024

Германия – Шотландия 5:1

15.06.2024

Унгария – Швейцария 1:3

Испания – Хърватия 3:0

Италия – Албания 2:1

16.06.2024

Полша – Нидерландия 1:2

Словения – Дания 1:1

Сърбия – Англия 0:1

17.06.2024

Румъния – Украйна 3:0

Белгия – Словакия 0:1

Австрия – Франция 0:1

18.06.2024

Турция – Грузия 3:1

Португалия – Чехия 2:1

19.06.2024

Хърватия – Албания 2:2

Германия – Унгария 2:0

Шотландия – Швейцария 1:1

20.06.2024

16:00: Словения – Сърбия (БНТ 1, БНТ 3)

19:00: Дания – Англия (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Испания – Италия (NOVA, DIEMA SPORT 3 / БНТ 1, БНТ 3)

21.06.2024

16:00: Словакия – Украйна (БНТ 1, БНТ 3)

19:00: Полша – Австрия (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Нидерландия – Франция (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22.06.2024

16:00: Грузия – Чехия (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

19:00: Турция – Португалия (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Белгия – Румъния (БНТ 1, БНТ 3)

23.06.2024

22:00: Швейцария – Германия (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Шотландия – Унгария (БНТ 1, БНТ 3)

24.06.2024

22:00: Албания – Испания (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Хърватия – Италия (БНТ 1, БНТ 3)

25.06.2024

19:00: Нидерландия – Австрия (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

19:00: Франция – Полша (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Англия – Словения (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Дания – Сърбия (БНТ 1, БНТ 3)

26.06.2024

19:00: Словакия – Румъния (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

19:00: Украйна – Белгия (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Грузия – Португалия (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Чехия – Турция (БНТ 1, БНТ 3)

ЕЛИМИНАЦИОННА ФАЗА

29.06.2024

19:00: Първи осминафинал – Берлин (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Втори осминафинал – Дортмунд (БНТ 1, БНТ 3)

30.06.2024

19:00: Трети осминафинал – Гелзенкирхен (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Четвърти осминафинал – Кьолн (NOVA, DIEMA SPORT 3)

01.07.2024

19:00: Пети осминафинал – Дюселдорф (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Шести осминафинал – Франкфурт на Майн (БНТ 1, БНТ 3)

02.07.2024

19:00: Седми осминафинал – Мюнхен (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Осми осминафинал – Лайпциг (NOVA, DIEMA SPORT 3)

05.07.2024

19:00: Първи четвъртфинал – Щутгарт (БНТ 1, БНТ 3)

22:00: Втори четвъртфинал – Хамбург (NOVA, DIEMA SPORT 3)

06.07.2024

19:00: Трети четвъртфинал – Дюселдорф (DIEMA, DIEMA SPORT 3)

22:00: Четвърти четвъртфинал – Берлин (БНТ 1, БНТ 3)

09.07.2024

22:00: Първи полуфинал – Мюнхен (NOVA, DIEMA SPORT 3)

10.07.2024

22:00: Втори полуфинал – Дортмунд (БНТ 1, БНТ 3)

14.07.2024

22:00: Финал – Берлин (NOVA, DIEMA SPORT 3 / БНТ 1, БНТ 3)

ЕВРО 2024 Групи, Отбори, Класиране

24 отбора са разпределени в 6 групи. Първите двама от всяка група се класират за плейофите.

Към момента не са ясни само 3 от участниците на ЕВРО 2024. Те ще бъдат определени през март чрез плейофите в Лига на Нациите.

ГрупаОтбори и Класиране
AГермания, Шотландия, Унгария, Швейцария
виж класиране
BИспания, Хърватия, Италия, Албания
виж класиране
CСловения, Дания, Сърбия, Англия
виж класиране
DПолша, Нидерландия, Австрия, Франция
виж класиране
EБелгия, Словакия, Румъния, Украйна
виж класиране
FТурция, Грузия, Португалия, Чехия
виж класиране

Кой ще спечели ЕВРО 2024 – коефициенти

Европейска Купа
  • Англия – 5.00
  • Франция – 5.00
  • Германия – 6.00
  • Португалия – 7.00
  • Испания – 8.50
  • Нидерландия – 15.00
  • Италия – 17.00
  • Белгия – 23.00

Коефициентите за шампион на Евро 2024 са взети от сайт на онлайн букмейкър, актуални са към 19.06.2024 и подлежат на промяна.

Стадионите на Евро 2024

Европейският шампионат ще се проведе на 10 стадиона в Германия. Това са:

  • „Олимпиащадион“ (Берлин)
  • „Алианц Арена“ (Мюнхен)
  • „Вестфаленщадион“ (Дортмунд)
  • „Ред Бул Арена“ (Лайпциг)
  • „Райненерги“ (Кьолн)
  • „Фелтинс Арена“ (Гелзенкирхен)
  • „Фолкспарк“ (Хамбург)
  • „Комерцбанк Арена“ (Франкфурт)
  • „Есприт Арена“ (Дюселдорф)
  • „Мерцедес-Бенц Арена“ (Щутгарт)

Общият капацитет за зрители на надпреварата ще бъде 2,78 милиона.

Евро 2024 – въпроси и отговори

Къде се ще се играе Евро 2024?

Домакин на Европейското първенство по футбол през 2024 година е Германия.

Кога започва Европейското първенство по футбол?

Евро 2024 стартира на 14 юни 2024 година.

Кой е откриващият мач на Европейското?

ЕП 2024 ще бъде открито с мач между домакина Германия и Шотландия, който ще се изиграе на „Алианц Арена“ в Мюнхен от 22:00 часа на 14 юни 2024.

Кога е финалът на Евро 2024?

Турнирът се закрива на 14 юли 2024 с мача за Европейската купа. Финалът ще се проведе на „Олимпиащадион“ в Берлин от 22:00 часа.

По коя телевизия ще дават мачовете от Евро 2024?

Всички мачове от Европейското първенство по футбол ще бъдат предавани на живо в каналите на телевизии БНТ и НОВА, включително платената Диема Екстра.

Кои отбори се класират за финалите на Евро 2024?

Германия се класира автоматично като домакин на турнира. Още 20 места бяха запълнени от европейските квалификации. Три места се допълват чрез Лига на Нациите от отбори, които все още не са се класирали през основните квалификации.

Кой е настоящият европейски шампион по футбол?

Италия е защитаващият титлата си национален отбор, след като спечели турнира през 2020 година.

Резултати от последното Европейско първенство

Финал

ДатаСреща / СтадионРез
11.07,
22:00
ИТАЛИЯ – Англия
Уембли, Лондон
1:1
3:2 д.

Полуфинали

ДатаСреща / СтадионРез
06.07,
22:00
Италия – Испания
Уембли, Лондон
1:1
4:2 д.
07.07,
22:00
АнглияДания
Уембли, Лондон
1:1
1:0 пр.

Четвъртфинали

ДатаСреща / СтадионРез
02.07,
19:00
Швейцария – Испания
Санкт Петербург
1:1
1:3 д.
02.07,
22:00
Белгия – Италия
Алианц, Мюнхен
1:2
03.07,
19:00
Чехия – Дания
Олимпийски, Баку
1:2
03.07,
22:00
Украйна – Англия
Олимпико, Рим
0:4

Осминафинали

ДатаСреща / СтадионРез
26.06,
19:00
Уелс – Дания
Йохан Кройф, Амстердам
0:4
26.06,
22:00
Италия – Австрия
Уембли, Лондон
0:0
2:1 пр.
27.06,
19:00
Холандия – Чехия
Ференц Пушкаш, Будапеща
0:2
27.06,
22:00
Белгия – Португалия
Ла Картуха, Севиля
1:0
28.06,
19:00
Хърватия – Испания
Паркен, Копенхаген
3:3
0:2 пр.
28.06,
22:00
Франция – Швейцария
Национала, Букурещ
3:3
4:5 д.
29.06,
19:00
Англия – Германия
Уембли, Лондон
2:0
29.06,
22:00
Швеция – Украйна
Хемпдън, Глазгоу
1:1
0:1 пр.

Група A

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Италия30079
2Уелс11114
3Швейцария111-14
4Турция003-70
ДатаМач / СтадионРез
11.06,
22:00
Турция – Италия
Олимпико, Рим
0:3
12.06,
16:00
Уелс – Швейцария
Олимпийски, Баку
1:1
16.06,
19:00
Турция – Уелс
Олимпийски, Баку
0:2
16.06,
22:00
Италия – Швейцария
Олимпико, Рим
3:0
20.06,
19:00
Швейцария – Турция
Олимпийски, Баку
3:1
20.06,
19:00
Италия – Уелс
Олимпико, Рим
1:0

Група B

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Белгия30069
2Дания10213
3Финландия102-23
4Русия102-53
ДатаМач / СтадионРез
12.06,
19:00
Дания – Финландия
Паркен, Копенхаген
0:1
12.06,
22:00
Белгия – Русия
Крестовски, Ст Петербург
3:0
16.06,
16:00
Финландия – Русия
Крестовски, Ст Петербург
0:1
17.06,
19:00
Дания – Белгия
Паркен, Копенхаген
1:2
21.06,
22:00
Русия – Дания
Паркен, Копенхаген
1:4
21.06,
22:00
Финландия – Белгия
Крестовски, Ст Петербург
0:2

Група C

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Холандия30069
2Австрия20116
3Украйна102-13
4Македония003-60
ДатаМач / СтадионРез
13.06,
19:00
Австрия – Македония
Национала, Букурещ
3:1
13.06,
22:00
Холандия – Украйна
Йохан Кройф, Амстердам
3:2
17.06,
16:00
Украйна – Македония
Национала, Букурещ
2:1
17.06,
22:00
Холандия – Австрия
Йохан Кройф, Амстердам
2:0
21.06,
19:00
Украйна – Австрия
Национала, Букурещ
0:1
21.06,
19:00
Македония – Холандия
Йохан Кройф, Амстердам
0:3

Група D

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Англия21027
2Хърватия11114
3Чехия11114
4Шотландия012-41
ДатаМач / СтадионРез
13.06,
16:00
Англия – Хърватия
Уембли, Лондон
1:0
14.06,
16:00
Шотландия – Чехия
Хемпдън, Глазгоу
0:2
18.06,
19:00
Хърватия – Чехия
Хемпдън, Глазгоу
1:1
18.06,
22:00
Англия – Шотландия
Уембли, Лондон
0:0
22.06,
22:00
Чехия – Англия
Уембли, Лондон
0:1
22.06,
22:00
Хърватия – Шотландия
Хемпдън, Глазгоу
3:1

Група E

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Швеция21027
2Испания12055
3Словакия102-53
4Полша012-21
ДатаМач / СтадионРез
14.06,
19:00
Полша – Словакия
Авива, Дъблин
1:2
14.06,
21:00
Испания – Швеция
Ла Картуха, Севиля
0:0
18.06,
16:00
Швеция – Словакия
Санкт Петербург
1:0
19.06,
22:00
Испания – Полша
Ла Картуха, Севиля
1:1
23.06,
19:00
Швеция – Полша
Авива, Дъблин
3:2
23.06,
19:00
Словакия – Испания
Ла Картуха, Севиля
0:5

Група F

#ОтборПРЗГ.Р.Т
1Франция12015
2Германия11114
3Португалия11114
4Унгария021-32
ДатаМач / СтадионРез
15.06,
19:00
Унгария – Португалия
Пушкаш, Будапеща
0:3
15.06,
22:00
Франция – Германия
Алианц, Мюнхен
1:0
19.06,
16:00
Унгария – Франция
Пушкаш, Будапеща
1:1
19.06,
19:00
Португалия – Германия
Алианц, Мюнхен
2:4
23.06,
22:00
Португалия – Франция
Пушкаш, Будапеща
2:2
23.06,
22:00
Германия – Унгария
Алианц, Мюнхен
2:2

За 1/8-финалите се класират първите двама от всяка група. Плюс 4-те най-добри от завършилите на 3-о място.

Класиране на отборите на 3-то място

ГрупаОтборПРЗГРТ
FПортугалия111+14
DЧехия111+14
AШвейцария111-14
CУкрайна102-13
BФинландия102-23
EСловакия102-53