евро квалификации

Плейофи и Квалификации за Евро 2020 – програма и резултати

Квалификации и баражи за Евро 2020 – вижте всички отбори, групи, пълна програма, резултати, класирания и правила за класиране.

Плейофи за Евро 2020

Вижте по-долу баражите, осигуряващи последните четири квоти за европейското първенство по футбол.

Финалите на плейофите ще се играят на 12 ноември 2020.

плейофи за евро 2020
Плейофите ще определят и последни 4 участника на Евро 2020. Снимка: Twitter.

Поток „А“

  • Полуфинал 1: Исландия – Румъния 2:1
  • Полуфинал 2: БЪЛГАРИЯ – Унгария 1:3
  • Финал: Унгария – Исландия

Поток „В“

  • Полуфинал 1: Босна – Северна Ирландия 1:1 (3:4 дузпи)
  • Полуфинал 2: Словакия – Ейре 0:0 (4:2 дузпи)
  • Финал: Северна Ирландия – Словакия

Поток „С“

  • Полуфинал 1: Шотландия – Израел 0:0 (5:3 дузпи)
  • Полуфинал 2: Норвегия – Сърбия 1:1 (0:1 продължение)
  • Финал: Сърбия – Шотландия

Поток „D“

  • Полуфинал 1: Грузия – Беларус 1:0
  • Полуфинал 2: Северна Македония – Косово 2:1
  • Финал: Грузия – Северна Македония

Вижте схема на баражите ТУК.

Квалификации за Евро 2020

В квалификациите за Евро 2020 участваха 55 национални отбора по футбол.

Те бяха разпределени в 5 групи с по 6 тима и 5 групи с по 5 участника (общо 10 групи).

bet365 бонус футбол

Група „А“: Англия, Чехия, България, Черна гора, Косово.

» Класиране, резултати и програма на Група A

Група „В“: Португалия, Украйна, Сърбия, Литва, Люксембург.

» Класиране, резултати и програма на Група B

Група „C“: Холандия, Германия, Северна Ирландия, Естония, Беларус.

» Класиране, резултати и програма на Група C

Група „D“: Швейцария, Дания, Република Ирландия, Грузия, Гибралтар.

» Класиране, резултати и програма на Група D

Група „E“: Хърватия, Уелс, Словакия, Унгария, Азербайджан.

» Класиране, резултати и програма на Група E

Група „F“: Испания, Швеция, Норвегия, Румъния, Фарьорски о-ви, Малта.

» Класиране, резултати и програма на Група F

Група „G“: Полша, Австрия, Израел, Словения, Македония, Латвия.

» Класиране, резултати и програма на Група G

Група „H“: Франция, Исландия, Турция, Албания, Молдова, Андора.

» Класиране, резултати и програма на Група H

Група „I“: Белгия, Русия, Шотландия, Кипър, Казахстан, Сан Марино.

» Класиране, резултати и програма на Група I

Група „J“: Италия, Босна и Херцеговина, Финландия, Гърция, Армения, Лихтенщайн.

» Класиране, резултати и програма на Група J

Кои отбори се класират за Евро 2020

Финалите на Евро 2020 ще се проведат на територията на 12 държави.

Но нито една от тях няма да се класира директно – ще трябва и те да минат през квалификациите.

За финалите се класират първите два отбора във всяка от 10-те квалификационни групи.

Още 4 квоти за финалния форум се разпределят чрез плейофи.

Те се печелят от победителите във всяка от 4-те дивизии на турнира Лигата на Нациите.

Вижте: футболни прогнози.

пътят към евро 2020 - квалификации

Още информация за евро квалификациите може да намерите на официалната страница на УЕФА.

игра прогнози награди

Коментирай